Akademické jezdecké umění
Akademická práce s koňmi - po stopách mistrů klasické drezury a akademického jezdeckého umění

Nabízím "přípravku" všem zájemcům o (nejen) tento druh práce s koňmi

Je tomu tak, od roku 2017 se na mne obrací velké množství nadšenců, kteří mají zájem se učit a být svým koním dobrými přáteli i jakýmisi pracovními fyzioterapeuty. Jako člověk, který se často podceňuje a nemá potřebu někoho o něčem přesvědčovat, jsem zpočátku byla mírně skeptická, zda dokážu dvojice správně a srozumitelně vést, protože se svými koňmi je to vždycky trochu jiné. S odstupem času a přibývajícím množstvím žáků ale můžu říct, že mi toto snažení dává velký smysl. S každým koněm a jeho majitelem či vodičem se nesmírně učím, neboť každý jsme jiný, každý jsme individualita. Vážím si důvěry všech, jsem fascinována pokroky a změnami, kterých tyto dvojice dosahují a jsem nesmírně potěšená tím, jak v Čechách roste počet lidí ochotných na sobě tvrdě pracovat a dávat svým koním trpělivost a čas. Díky Vám můžu stále být o pár lekcí napřed, investovat výtěžek z těchto volnočasových tréninků do svého dalšího (poměrně nákladného) vzdělávání a čím hlouběji se nořím, tím spokojenější jsem. V průběhu roku jsem se také odhodlala k tvorbě prezentací, takže i absolutní nováčky a zájemce o obor akademického jezdectví mohu trpělivě a vstřícně, s osobními zkušenostmi a poznatky seznámit s tím, o co přesně nám jde a jaké kroky vedou k cíli. Nesmírně si vážím důvěry všech, kteří mne oslovují, pořadatelů, kteří věnují svůj čas a energii organizačním náležitostem a koní, kteří mne utvrzují v tom, že tohle je správná cesta. Děkuji Vám všem za to!

V průběhu objíždění jednotlivých dvojic a pořádání seminářů často narazíme i na jiné oblasti, ve kterých "něco" ke spokojenosti dvojice chybí. I zde ráda pomohu, budu-li na to stačit, a v praxi nejčastěji řešíme nakládání, bezpečnost manipulace s koněm, práce s mladými koňmi ze země v duchu horsemanshipu a další. Jsou nepatrné díly do mozaiky, které po doplnění stvoří nádherný celistvý obraz. Díky, že to vnímáte stejně, celostně. Díky, že hledáte řešení.

Pro koho?

Zpět však ke klasické drezuře. Máte chuť vydat se po stopách starých mistrů? Naučit koně ze země perfektní důvěře, spolupráci a zároveň správného používání jeho těla? Hledáte zpestření nebo chcete zlepšit kondici, ohebnost a přirozenou křivost svého koně? Nebo cítíte, že to trochu drhne v základech, že se někde něco opomenulo, co se týká respektu a základní manipulace s koněm? Líbí se Vám práce Benta Branderupa? Chcete nejdřív znát základy, než si zaplatíte všechny náklady spojené s účastí s koněm na jednom ze seminářů pod jeho žáky? Nebo zatím nevíte, o co přesně se jedná, ale doslechli jste se, že je to dobrá a zajímavá metoda, o které byste se rádi dozvěděli více? Nebo už jste shlédli řadu videí i seminářů z role diváka a zjistili, že na to nestačíte SAMI? Že Vám musí někdo na místě poradit, ukázat nebo připomenout to, co Vám na obrázcích, videích nebo ostatních účastnících s koňmi přišlo tak snadné? Proto nabízím své znalosti a nabízím jakousi "základku" týkající se poslušnosti, respektu, důvěry a následně práce v duchu akademického jezdeckého umění. Nejsem konkurence Magdy Perič, naopak! Jsem pouze někdo, kdo se sám učí (a nikdy nepřestane), dokážu přiznat, když něco nevím a také si nesedneme s každým (zpravidla s tím, kdo se ptá, aniž by chtěl znát odpověď). Magda bude i nadále, jakožto nejzkušenější člověk v této oblasti, průkopníkem v naší zemi a za to jí patří veškeré díky a zásluhy!

Za jakých podmínek?

Půjdeme do toho, jestliže víte, do čeho jdete a čeho byste chtěli dosáhnout. S tím souvisí nutnost absolvovat alespoň úvodní teoretický seminář - to je to, na čem budeme společně pracovat. Stellning a správné ohýbání, podkročení, vodění a pozice těla, vysvětlení pomůcek, práce na dvou stopách a další. Termíny, kdy a kde bude teorie probíhat a následovat individuální lekce, Vám ráda povím po emailu nebo telefonu.


Co budu potřebovat?

Kopu trpělivosti, cílevědomosti a citu :-). A kdyby byl obnosek a rovný plácek, který nebude klouzat, bude to ideál.

Za kolik?

300,- Kč lekce 45-60 minut + cestovné 7,- Kč/km
600,- Kč lekce 45-60 minut na mých koních v Libomyšli
500,- Kč aktivní účastník semináře s koněm - teorie + lekce 45-60 minut
250,- Kč divák semináře teorie + lekce účastníků s koňmi
Na individuální lekce dojíždím od vzdálenosti větší než 20 km za minimálně třemi zájemci, aby cestovné nebylo větší než kurzovné. Kurzy pořádám napříč republikou, jakmile se sejde přátelská parta zájemců s lídrem, který je ochoten obětovat čas a úsilí organizaci. Termíny nejsou veřejně známé, ráda Vás o nich budu informovat telefonicky, osobně či emailem.

Kde se dozvím víc?

https://www.bentbranderuptrainer.com/
https://www.bitless-art-of-riding.com/
http://www.horse-vision.se/se
www.straightnesstraining.com
http://www.equichannel.cz/renesance-akademickeho-jezdeckeho-umeni-podle-benta-branderupa
http://www.equichannel.cz/akademicke-jezdecke-umeni-v-podani-greetje-hakvoort
www.haydee.cz/akademicke.html
www.jezdecke-umeni.cz
Na Facebooku pod jednotlivými skupinami a událostmi týkajících se Akademického jezdectví