Na začátku toho všeho bylo děvčátko- odhodlané, tvrdohlavé a co hlavně, milující koně nadevše. Zanedlouho k tomu přibylo a cestu této dívence zkřížilo hříbě. Tady je asi už patrné, zde se rýsují základy království. Jak šel čas, z dívky se stala mladá odhodlaná žena a z šedého hříběte se stala nádherná pstružatá klisna. Spolu strávily tolik času, že by to bez mála stačilo na obcválání celé planety Země a to nejen časově, ale i co se týká naběhaných kilometrů.
Co by to však bylo za království o dvou bytostech- zdálo by se, že je to jen nějaká povídačka, ale postupem času se k této dvojici přidávalo a přidávají další členové družiny. Někteří zde zůstávají, někteří ne a ti co ne v nás nechávají různé stopy. Ty bývají, jak už to tak chodí na světě, hluboké, že se nedají zapomenout a vryjí se do nás ať už jako nějaká jizva nebo jako nádherná vzpomínka na krásné a obohacující období.
Haydée´s Kingdom je malé rozlohou, ale velké srdcem. Jsou zde Ti, co mají rádi koně a psy, snesou vyřčenou pravdu a to věřte, že snese málokdo. Členové této družiny jsou specifičtí svou hrdostí, nezlomností, cílevědomostí a vytrvalostí, kterou uplatňovali a uplatňují i ve stejnojmenné koňské disciplíně. Ruku v ruce a naproti vytrvalosti jdou disciplíně, kterou vystihují zase vlastnosti preciznost a trpělivost, a kterou je drezura. Jeden by si řekl, že to nic není, ale věřte, nejen tyto dvě disciplíny, ale všechna práce kolem výcviku koní a jejich budoucích nadšenců a obdivovatelů, jež jsou další náplní království, je nesmírně náročná. Protože každý človíček a každý kůň je individualita, na kterou neexistuje nějaká šablona. Musíte k tomu mít cit, empatii a neskutečnou psychickou sílu, protože jste jeden z prvních, kdo nasměruje budoucí dvojice dál. A to je to nejtěžší…. Pak už je to jen a jen na nich, zda si třeba založí své vlastní království, kterému budou věřit a které je bude naplňovat tak, jako to naše nás.

Tomáš Frolo


Jak je výše naznačeno, Haydée´s Kingdom je království úzké společnosti lidí milující spokojená zvířata- zejména koně a aktivity s nimi. Ať se jedná o sportovní, chovatelské či každodenní aktivity, naší prioritou je dělat je srdcem a s nezměrnou radostí, která nás naplňuje. Podstata je vážně takto jednoduchá. Snažíme se žít s radostí, čestně, snažíme se snít a sny si plnit a nevydáváme se za někoho, kým nejsme nebo netvrdíme něco, čím si nejsme jisti. Také nejsme zdaleka dokonalí- růst a vývoj je hra a to nejdůležitější je uvědomění si, že ona cesta za sny je vlastně cíl, ať už vede kamkoli. Považuji za zasádní vědět co děláme a proč. Vážím si při té dlouhé cestě ještě více nejen výsledků, ale i každé pohodové chvíle po boku svých koní, lidí, na které je možnost se spolehnout a každé maličkosti, ze které se mnoho dnešních lidí už radovat ani neumí.

Kdo tedy vlastně jsme?
Potlach JK Šarkan