NOVINKY 2015

24.12.


14.12.
Pro dlouhé zimní večery jsem pro zájemce dala dohromady seznam letošní písemné tvorby (články, reportáže a překlady pro Equichannel) a aktualizovala tak seznam dosavadních publikací.


6.12.
Letos jsme nelenili. Někdy s koněm, jindy bez, snažili jsme se v průběhu roku intenzivně se vzdělávat. Od návštěv kurzů s R.Líbalem, L.Jandourkem, J.Jindrou, F.Kološem, A.Robins a rychlokurzu u Greetje, po pohybový trénink a pobyt ve Strážovicích. Poslední letošní výjezd jsme podnikli tento víkend s Montíkem do Loděnic na soustředění s D.Křemenovou. Ani v budoucnu nepolevíme, nevzdáme to. I nadále se budeme snažit zlepšovat po všech stránkách a cenit si každých jednotlivých krůčků, protože cesta je cíl!


1.12.
Vydali se do světa, aby ve jménu Haydée's Kingdom šířili radost, jemnost a dobrou náladu!


22.11.
Šarkan Weekend po menší pauze slavil kulatiny! Udělali jsme službu přírodě, užili si slunce i zimy a hlavně koní a malých bostoňáků.


28.10.
Poslední závody letošní sezony byly konečně ve znamení drezury. Montíkova oficiální prvotina nebyla jednoduchá, i tak jsme se poprali s nástrahami Heroutické haly a úspěšně okusili úlohu Z2 (těsně jsme přišli o mašli) i L8. Příště už venku!


3.10.
Jsou mezi námi! O trochu dříve než jsme čekali, ale čilí, krásní a zdraví! Po dlouhém, sic přirozeném porodu vítáme na světě Breetje, Bibi, Bacari, Bluemoon, Bali, jediného chlapa Bravea a Beu!


27.9.
Po sedmi letech jsme stanuli na startu Paseckého distančního dostihu v Novohradských horách. MontBlanc prvně absolvoval vytrvalostní závod st."S" a s jeho velkým srdcem mne rychle, bezpečně, ve zdraví a pohodě dovezl do cíle 84km dlouhé náročné tratě!


15.9.
Abychom zaručili nejen super povahu a rozmazlenost bostonních potomků, ale i co největší pravděpodobnost pevného zdraví, oběhaly jsme s holkami vyšetření na luxace patelly (obě 0/0) a dědičné oční onemocnění (obě negativní). Můžeme se o to více těšit na začátek října!


6.9.
Překonali jsme sami sebe, když jsme náš poklad Zoe umístili mimo domov mezi vrstevníky. Tam oslavila i svoje první narozeniny a krátce na to se vrátila do našeho království!


29.8.
Po dvou letech a potřetí v historii jsme se zúčastnili národních závodů v Německu- Tausche. Tamní nádherné trasy jsme si letos vychutnali tak trochu neplánovaně s Montíkem a jak jsme dopadli se dočtete v reportáži.


20.8.
I druhý, zkrácený termín tábora byl ve znamení extrémního počasí. Teploty padly na méně než polovinu a z nebe se valily provazy vody. Program se tak přizpůsobil a neputovali jsme, ale ježdění jsme si vzít nenechali a užili si společně zábavy i dobrodružství. I poklad byl vystopován a nalezen, my se zkrátka nezaleknem!


15.8.
Ve vedru větším než na Sahaře naši dva pouštní jedinci a 8 statečných šlechticů absolvovalo na 60 kilometrů Karlštejnskem, letos zejména na "našem" břehu. Byla to výzva a velká zkouška pro všechny zúčastněné a my obstáli!


9.8.
Máme nakryto! Snad v říjnu vykouknou na svět malí uprdění bostoňáci ze spojení Konny a Verdell (Vilík)!


9.7.
Po dlouhé době jsme se dočkali odborného dohledu nad naší drezurní snahou! Tři dny jsme se pilně vzdělávali ve Strážovicích, snažili se o přeskoky, překroky i piaff, ale zejména jsme si tyto dny hromadně náramně užili.


5.7.
Voda, slunce, 40°C, výlety a ježdění za západu slunce. Takový byl prázdninový weekend.


1.7.
Jedinečný zážitek, účast na pohybovém tréninku dle Eckarta Meynerse vedeným Martinem Volesky ve Všeticích.


21.6.
Léto a jeho rozmarné počasí jsme přivítali weekendem 9 ve znamení working equitation.


17.5.
Šarkan weekend 8th utekl jako voda díky výletu za pracovním jezdectvím i parkurovým sportem!


16.5.
Poprvé na hobby závody Working equitation jsme vyrazili i s celým fanclubem malých šarkaňáků do nedalekého Nižboru na Krkavčí horu. V kategorii "S" jsme se umístili na 2.místě z 9ti startujících dvojic.


2.5.
Comeback na německé tratě se konal tento víkend v Schildau nedaleko Drážďan, kde jsme se účastnili akce 2. Schildbürger Distanz. Ze závodu na 55km se stala více než 70km zkouška, i tak jsme obstáli a velmi nás to posílilo :-).


26.4.
Seznámit se s disciplínou Working equitation a okusit její prvky jsme byli na soustředění v Třebichovicích. Moc se nám líbilo!


25.4.
Ani letos jsme si nenechali ujít dogtrekingový závod O Drahelskou tlapku. Krátkou- 6km trať zdolala Konny s Tomem na 14.místě a na 12km dlouhé trase se proběhla Allegra a vybojovala 2.místo.


19.4.
Šarkan weekend 7th ve znamení jara a překonávání hranic strachu při noční bojovce.


11.4.
Nikdy neříkej nikdy, aneb ocitli jsme se na národních závodech! Mise splněna, MontBlanc i Sirius úspěšně dokončili soutěž "Z" na 40km, počasí přálo a závody jsme si užili.


21.3.
Hurááá, jaro je tady! Přivítali jsme ho účastí na Jarním kurýrovi, kde se Montík prvně od kastrace ocitl mezi množstvím cizích koní a svým chováním moc potěšil. Zvládl absolvovat krásnou trasu i závěrečný trail plný nástrah.


14.3.
Naše bostonská Allenka úspěšně absolvovala bonitaci a nic tak nebrání prohlásit- plánujeme štěňátka!


8.3.
Od řeky po kamenné hradby proměnilo se království tento víkend v půdu divokého západu. Pod sherifovým dohledem se šest statečných kovbojů zvládlo postarat o veškerý dobytek, i se stylově pobavit!


15.2.
Valentýnský weekend u těch nejmilejších bytostí jsme doplnili výletem za historií a dobrými skutky.


25.1.
Čas letí jak voda a máme za sebou čtvrtý Šarkan weekend, tentokrát konečně v zimní náladě.


11.1.
Šarkan weekend 3rd. Aprílové počasí a dosti větrno, i tak příjemně po boku koní!NOVINKY 2014
NOVINKY 2013
NOVINKY 2012
NOVINKY 2011
NOVINKY 2010
NOVINKY 2009
NOVINKY 2008