NOVINKY 2016

24.12.


17.12.
Nakonec to nebyl poslední výjezd! Kdy jindy než letos se zúčastnit vyhlášené parkuriády? Byla to legrace a Haydée vášnivě a čistě překonala oba 80cm vysoké parkury. V kostýmu indiánek navíc výkon stačil na 7. místo z 32 bytostí! Vánoční atmosféra definitivně nastolena!


5.11.
Poslední výjezd letošní sezony jsme podnikli do nedaleké Rudné, poprvé na halové parkury. Haydée ukázala, že je jí naprosto jedno, kde skoky stojí - hlavně že je může překonat. V soutěži na limitovaný čas do 50 cm obsadila čistou jízdou 4. místo z 14 koní, v 80 cm pak opět bramborové z dvacetipěti. Jsme nadšené naším novým koníčkem a máme stále co zlepšovat a těšit se z toho.


29.10.
Zase jedna z mála psích akcí - mezinárodní výstava psů v Praze. Vzali jsme Allenku a Béru, jelikož měly poslední šanci vyjet obě a zároveň si nekonkurovat ve stejné kategorii. Bohužel to nebylo nic platné, v obou skupinách měl rozhodčí dva psy svého odchovu a jednoho spoluvlastnil, takže výsledky byly předem dané. V lecčem nám to připomnělo vytrvalost v ČR a tak jsme se jen utvrdili, že svou energii budeme i nadále investovat v jiných směrech. I tak to byla zajímavá zkušenost a pán měl alespoň tolik slušnosti, že obě feny ohodnotil jako Výborné.


15.10.
Na drezurní i skokové závody v jeden den jsme dnes prvně vyjeli do Královického dvora. Haydée v úloze Z1 vytančila mašli za páté místo a dvoufázový parkur 70-80 cm šla za dvě chybičky, ale s nadšením!


5.10.
Mimo častý výskyt fotografií našich krasavců lze v časopise Koně a hříbata nově (nebo spíše opět po letech) najít i naše psaní. Kdo tedy rád čte, mohl v záříjovém čísle přelouskat článek věnovaný Haydée a knize, další se budou týkat různých témat (jako například aktuální číslo- Working equitation a klasická drezura).


23.9.
Ano, tohle jsme sami nečekali. Ale konečně letos nastala příležitost skákat pod zkušeným a férovým vedením. Sen o všestranných koních trvá, tak se do toho dala jak Hajdinka, tak Monty. U Haydée vypukla nová vášeň. A s ohromným nadšením přeskákala i veškeré skoky mimo domácí půdu, ve Zduchovicích. V klidu, s důvěrou a čistě šla oba parkury. V 60cm to stačilo na 4.místo z osmi, v 70cm pak 3.místo z osmnácti. Asi máme novou disciplínu!


9.9.
Na druhý kurz na bičících za Katkou vyjela Hajdinka. Ladily jsme laterální ohnutí, uvolnění a nakously dovnitř plece. Každopádně to byl opět parádně a smysluplně strávený čas.


3.9.
Zcela nová a odlišná zkušenost- účast na národní výstavě plnokrevných arabských koní v Praze, v rámci Prague Intercupu. Bylo nám potěšením zažít výstavu z jiné než divácké perspektivy, zkusit si korektní předvedení a ukázat doma trénovaný výstavní postoj. Bylo velmi přínosné nahlédnout do tohoto světa a dousd neznámého prostředí a byl potěšující i výsledek, když MontBlanc vyhrál kategorii valachů. Video naší premiéry lze shlédnout ZDE.


28.8.
V tropickém létě jsme vyrazili na závody working equitation do Holubic. MontBlanc jako pouštní plemeno a vytrvalec zvládl absolvovat dvě kategorie, v lehčí Z vybojoval 2.místo ze sedmi účastníků, v těžší S (drezura, test ovladatelnosti a test rychlosti) opět stříbrnou mašli, tentokrát z osmi horkokrevných krasavců. Byla to krásná a povedená akce, prověřující opět naší vzájemnou důvěru a harmonii. I když jsme se párkrát nasmáli i vztekli, vše jsme překonali :-).


13.8.
Máme za sebou letošní putování. Počasí nám tentokrát nepřálo jako jindy, ale trasu z Libomyšle do Lužců všichni jeho účastníci úspěšně absolvovali v kompletní sestavě. Byly to nádherné dny blízko přírodě, plné pohybu, přemýšlení a zábavy.


29.7.
Po dvou měsících opět výlet za drezurou. Tentokrát do Zduchovic, které překvapily příjemnou atmosférou, servisem, lidmi i výsledkem. MontBlanc v úloze DU-A vytančil 4.místo (rekordních 65%) z 24 krasavců a v úloze DD o setinový fous místo 15. (standardních 57,5%). Baví nás to a stále je co zlepšovat!


25.7.
Vždycky jsem věděla, že o ní jednou napíšu. Chtělo to trochu nechat vyzrát, trochu dospět a leccos taky trochu projezdit. Potřebovalo se to nejdřív všechno stát, musely jsme se přesvědčit, změnit. Chtělo to zavřít oči a nechat zobrazit další sen v barvách. Začít tím pádem věřit, že lidé dokáží uznat druhé, dokáží zahnat závist, zlobu, přemýšlet nad sebou samými i nad zázraky. Musela jsem se ujistit na stokrát, že by pro někoho mohla být kniha inspirací. Motivací. Dodatkem víry, naděje. Naplněním. Tak, jako se pro mne stala jedna ušlechtilá bytost, o níž převážně jsou řádky mojí prvotiny. Vychází 15.8. a k dostání bude mimo jiné na adrese www.kniha160.cz. Jsem vděčná všem, kteří mě na této cestě jakkoli podpořili a doufám, že se dostane k těm, ke kterým se dostat má.


18.6.
Konečně jsme si zapsali termín včas a zúčastnili se tak celorepublikového srazu bostonků. Se stovkou černobílých čumáků jsme soupeřili v různých disciplínách, ale titul "Bostonek obranář" získal jen jeden- po napínavém semifinále, kam se prokousala i Konny, zlato ovládl kdo jiný, než testosteron Allegra! Byla to další skvělá a zajímavá akce.


7.6.
V první polovině roku jsme nahlédli na kurzy klasické drezury (Magda Chlupáčová, Martin Veverka a Greetje), Straightness trainingu, Drezury se svědomím a jezdecky se opět účastnili v únoru a březnu drezurní přípravy pod Danielou. Druhou polovinu sezóny jsme cesty za poznáním a zkušenostmi zahájili kurzem pod Katkou, která nás prvně zavedla do světa ježdění na bičících, kterému se chci již delší dobu pokusit věnovat a udělat z něj součást přípravy našich koní. Byl to jeden z nejhezčích kurzů vůbec.


1.6.
Na letošní putování máme ještě pár volných míst! Vychované děti do nepohody, hlašte se! :-)


29.5.
Děláme si život pestrý, takže jsme dva dny bělili, čistili, leštili a vydali se na drezurní výjezd do Prahy- na Přední Kopaninu. A jelikož odvážným štěstí přeje, v naší první úloze DJ vytančil úžasný MontBlanc mašli a skvělé 5.místo.


15.5.
První ryze psí závody jsme okusili ve Zdicích, kam od prosince chodíme vzdělávat naše bostony. Allegra (právem přezdivaná "Hujer"- posuďte ve videu sami) v konkurenci pracovních plemen vypadala sice vtipně, ale podala vyrovnaný výkon hodný 5.místa.


24.4.
První letošní workingová akce nám byla jako šitá na míru. Část překážek se plnila v terénu, jen některé v cíli dvanácti kilometrové tratě v okolí Okoře. Náš tým Pracanti sklidil v soutěži "Pohodáři" 1.místo. Moc jsme si to užili!


23.4.
Tentokrát jsme dogtreking- Drahelskou tlapku pojali rekreačně a s naší bostonní trojicí jí absolvovali jako (pro Berunku rekonvalescenční) vycházku. I tak náš výkon a vědomosti na krátké trase postačily na 8. a 9.místo.


16.4.
Opět po dvou letech nás do krásného jara přijela navštívit a zvěčnit Aneta Hnyková (Novotná). Její díla lze shlédnout v galerii každého z koní i psů. Jsme vděční, že k nám jezdí právě fotografka jako je Aneta, ochotná a schopná zachytit každé "kouzlo okamžiku" a celkovou atmosféru.


10.4.
Po letech opět na trase! Zkušebně na "Z" v Praze a jako za starých časů- nadšeně, profesionálně a bez kašle!


2.4.
Letošního Jarního kurýra v Lochovicích jela Haydée. Navzdory mému přání jet mimo soutěž nám byla do dvojice přiřazena druhá bělka (25ti letá Jessie), takže bílá dvojka předvedla své kvality a tím (díky dobrému času na trati a zejména trailu bez trestných bodů) se stal náš tým neporazitelným.


13.3.
Poslední Šarkan weekend je za námi.


6.3.
Už nějakou dobu se okrajově snažíme jít ve stopách mistrů klasické drezury a akademického jezdeckého umění. Uspořádala jsem při té příležitosti ve vedlejších Želkovicích seminář s Magdou Chlupáčovou- byla to moc fajn akce!
Poslední článek psaný původně pro Equichannel je ZDE.


5.3.
Jedna akce ve znamení psů nás čekala tuto sobotu v Českých Budějovicích- krajská výstava. Konny se pro jistotu rozhárala ještě před odjezdem, ale Allegra získala titul V1 a stala se Vítězkou třídy. Berunky premiéra ve třídě štěňat byla za VN2, protože sestra Bibi nás oprávněně porazila doslova "o uši".


27.2.
Letošní slavnostní otevírání jezdecké sezony a Horymírovu jízdu zezadu jistila Haydée. Družinu jsme následovaly z Neumětel do Řevnic, následně se vydaly už samostatně zaběhat si na druhý břeh.


5.2.
Pro všechny, kdo nepotřebují mít na všechno důkaz. Těm, co věří na zázraky i těm, co mají jednoduše oči otevřené. Všem koním, kterým to může potenciálně pomoci. Jeden příběh z našeho soukromí :-).


10.1.
Jedenáctý Šarkan weekend je za námi!NOVINKY 2015
NOVINKY 2014
NOVINKY 2013
NOVINKY 2012
NOVINKY 2011
NOVINKY 2010
NOVINKY 2009
NOVINKY 2008