Vytrvalostní dostih L Slavošov 2009Je to dva roky, co jsme s Hajdulkou spolu. Tento víkend mi splnila další sen. Moje arabské dítě totiž s přehledem zdolalo obtížnou trať ve Slavošově u Ústí nad Labem a navíc ještě získalo cenu kondice. Začneme ale pěkně postupně, jako vždy..
Do Slavošova jsme vyráželi ve složení- Hajdulka, máma, Tom a já. Když jsme se v pátek kolem čtvrté hodiny dostavili na místo konání závodů, byli jsme ohromeni. Nádherná louka, na níž stálo pár ohrádek, stan rozhodčích, zkrátka neuvěřitelně malebné prostředí obklopené kopečky a kopečky kam až oko dohlédlo. Absolvovali jsme vstupní veterinu, šli na poradu, kde jsme dostali číslo a dozvěděli se, že je jen 18 účastníků celkem, vzhledem k nabytému srpnu (3 závody po sobě po týdnu a málo vytrvalců). Večer jsme obstarali Hajdulku a šli dost brzy spát, jelikož budík byl nastaven na 5:45, start v 7:00. Na startu jsme se sešly jen dvě- ještě s Olgou Poláčkovou na Velvetovi. Spolu jsme absolvovaly první kolo, které nás překvapilo náročností :-). Ale hory jsou hory a my s Láťou a Haydée B3ky docela umíme :-)). Po dojezdu do cíle jsme šly za chvilku do veteriny, čímž jsme nahnaly náskok na druhou dvojici, která nás však měla dojet na nejbližším tvrdém úseku, které jsem šla všechny krokem nebo vedle kobylky- ano, Haydée uběhla i L naboso. Stalo se ale, že jsme celé druhé kolo jely každá sama. Je fakt, že v poledním vedru (bylo určitě kolem pětadvaceti stupňů) a osamoceny nás to tolik nebavilo, dokonce jsem byla nucena pobízet, což skoro neznám, na svých bednách dynamitu. 30ti kilometrové kolo jsme ale zdolaly, v pořádku dojely a do veteriny vstoupily krásně na jistotu po pár minutkách. Jelikož se na naší veterinární kartě neobjevila jiná hodnota než A,1,N a tepy nebyly vyšší jak 56, veterináři se rozhodli udělit nám i cenu kondice za nejlépe natrénovaného koně závodu :-).

Na vyhlášení před pátou hodinou jsme se dozvěděli ještě potěšující zprávu, že všichni účastníci prošli veterinárními kontrolami a nikdo tak nebyl eliminován, což na takto těžké trati považuji za úspěch a všem gratuluji. Byly to nádherné závody, v nádherném prostředí a výbornou organizací, za což patří díky JK Naturalu a jeho lidem, protože na první ročník to vážně nemělo chybu. Doufám, že příští rok se tu opět sejdeme a to v hojnějším počtu! Díky mámě za dopravu a sponzoring, Tomovi za pomoc a Hajdulce, za to jaká je, holka moje.