Vytrvalostní dostih S na 84km Sloup v ČecháchNa první národní závody jsme vyrazili ve slunečný pátek 8. května 2009. Vše šlo jako na drátkách. Koníci doma byli již v půl páté na pastvě, zatímco posádka byla již v pět na cestě do Tábora, kde jsme naložili důležitější část výpravy a stočili cestu směrem na sever, do nám již známého skalního městečka Sloupu. Na místě jsme byli jako jedni z prvních, vyložili jsme Chositu, se kterou plníme kvalifikace na kvalifikace a Juráše, který nám spolu s majitelem oběma koní, Tondou Hrdinou, bude dělat společnost na trati. Během dne se začali sjíždět alší účastníci, stejně tak i náš tým- Tom a Filda. Jelikož bylo dost času a energie, zajeli jsme se podívat na Besíto ranč, projít se po okolí a vrátili jsme se až na vstupní veteriny, kterými prošli naprost všichni koně. Po véče, technické poradě a v dobré náladě jsme se uklidili ke spánku.

Ranní start byl kouzelný, stejně jako další okamžiky na trati. Ranní rosa, vycházející slunko, nabušených devět koní a odpočítávání do startu. Vyrazili jsme spolu s ostatními, já si skvěle zaposilovala bicepsy a situace se uklidnila až ve druhém kole. Veteriny neměly jedinou chybičku, Chosita za celou dobu neměla nic jiného než A a 1 :-), Jurášek na tom byl o trošičku hůře, ale spíše s tepy. Den běžel krásně, na trati jsem zářila jak sluníčko, protože to byla neskutečná idylka. Nutno říct, že jsem si Tondovou zásluhou svezla zadek 84km krásnou krajinou, za účasti a pomoci kluků, kteří prošli náročným školením od Tondy :-). Po druhé hodině jsme dorazili do cíle, kde nám Jurášek přichystal menší napětí, když ne a ne spadnout na požadované tepy. Chosita na něj trpělivě čekala do posledních chvil a pak jsme vstoupili do kontroly. Naše tepy 44, Juráš tuším 60, takže happy end! Bylo to úžasné, bezchybné, strašně fajn. Jarní dostihy mám asi nejraději- dlouhý cval žlutými loukami, teplo, řvoucí ptáci, barevné lesy, tady ve Sloupu i nasvícené skály. Co dodat?!

Na závěr bych opět ráda poděkovala- mámě, za dopravu, Tondovi, za půjčení kobylky, doprovod a proškolení a klukům, že je nám s nimi tak fajn :-).

Jelikož mám vlastní počítač mimo provoz a tudíž nejsem schopná editovat fotky, jsou zatím ke shlédnutí pouze na rajčeti- www.haydee.rajce.net/endurance_sloup_2009 , www.sirsus.rajce.net , www.arduin.rajce.net , www.huhulak.rajce.net