NOVINKY 2017

15.10.
Další supervize pod Jossym v Masečíně. Ladění groundworku, druhý den prvně ze hřbetu a Monty tentokrát také v roli učitele - trpělivě provedl lekcí i kamarádku Niku ze Slovenska.


1.10.
Zúčastnili jsme se 1. Mistrovství České republiky ve working equitation. Drezura byla pocitově jedna z nejlepších v naší historii, bohužel nedělní trail a speed byl až moc energeticky nevyvážený, dalo by se ve zkratce říci. Monty se trochu nechal strhnout atmosférou, nasekali jsme řadu chyb a ty nás posunuly až na konečné 6. místo z deseti startujících v kategorii S.


17.9.
První společná dovolená jako fakt dovolená!


10.9.
Monty v Rudné na oficiálních drezurách - DU-A za mašli (6./31), DD 14./20. Je to frajer a vnáší mezi obří teplokrevníky trochu exotiky :).


3.9.
Konečně. Po tomto víkendu na pomezí Rakouska a Německa můžu konečně prohlásit, že jsem našla to, co mi letos začlo akutně scházet. Akademika, který je mi blízký nejen přístupem ke koním, ale i osobností a vystupováním vůči lidem. Celý víkend jsem vydržela sedět a hltat veškeré informace a nenastal okamžik, kdy bych s něčím nesouhlasila. To se děje málo kdy. Takže od nynějška se stávám stalkerem Christofera Dahlgrena, budiž nám všem velkou podporou, motivací a inspirací!

5.8.
Velký zátěžový test Montyho šlachy dopdl naprosto výborně. Závody WE v nádherném areálu v Židovicích byly velmi příjemné a ještě z toho káplo 2. místo v Z a 3.místo v S. Výkonům nepředcházel žádný trénink, pouze rehabilitace, přesto jsme navázali tam, kde jsme před rokem skončili. Ten kůň je neuvěřitelný...


23.7.
Hajdinka prvně na oficiálních workingových závodech. V Z1 vybojovala čtvrté místo, v soutěži Z2 pak stříbro.


21.7.
Již třetím rokem poslední :-) tábor se velmi vydařil. Děkujeme všem za účast a krásný týden!


1.7.
Delší odmlka, mnoho novinek. Tou největší je, po návratu z neuvěřitelně intenzivního a senzačního pobytu na embryotransferu v Holandsku, naše budoucí profese:


13.5.
Tento víkend jsme si zaskákaly v jižních Čechách. V oficiálním parkuru ZZ Hajdinka prvně vyhla, zřejmě se inspirovala startujícím před námi. Jinak šla parkur čistě a kdybychom nehledaly minutu cíl, ještě by snad měla mašli, neboť skoro nikdo neměl čisté skóre. ZM bylo perfektní, za jeden trestný bod za překročení času. Krásný výlet do příjemného areálu a kraje barev a pampelišek!


7.5.
Prvně jsme se odhodlali pod zahraniční kapacity v oboru akademického jezdeckého umění! Tento víkend nás s Montym v rekonvalescenci vzdělával Branderupův žák, Jossy Reynvoet. Povedená akce v příjemném prostředí Masečína.


29.4.
Tento víkend proběhl další seminář akademického jezdeckého umění s Magdou, tentokrát pod odborný dohled naklusala Hajdinka.


16.4.
Dnes se dařilo ještě lépe. V drezurní úloze Z2 Haydée sklidila 2.místo za 66,7 % a podruhé jsme absolvovaly 90 cm, tentokrát za jednu chybičku v rozeskakování - stačila na 3.místo. Učíme se navzájem!


15.4.
Překonala jsem strach a dovolila Hajdince přenést mne přes parkur vysoký 90 cm, navíc prvně rovnou v oficiální soutěži. Zážitek to byl úžasný, Haydée mi nedala příležitost k váhání. Snad jen kvůli přeskokům, které dosud neumíme, jsme byly nuceny udělat pro bezpečný nájezd kruh, který pro nás znamenal sbírku trestných bodů za čas. I tak - je to tam!!!


14.4.
Další modrá knížka do sbírky je na světě! A opět inspirovaná skutečnou událostí! Ráda bych poděkovala všem, kteří se na tomto tématu podíleli i životu samotnému, že mi kladl a klade mnoho otázek v této oblasti. Vše, co se nám děje, má svůj důvod!


25.3.
Letošní vítání jezdecké sezony dopadlo pro Montyho málem fatálně. Po ošklivém pádu na železničním přejezdu se zaklíněným kopytem má před sebou dlouhou rehabilitaci. Zbytek týmu jen naražená žebra a noční můry. Po mnoha letech jsme se ocitli v nesprávný čas na nesprávném místě, i koncentrovaná smůla se bohužel občas stává.


12.3.
Také se dočkala a první seznámení s trailem Working equitation podstoupila statečná Hajdinka na soustředění v Pticích.


10.3.
Skok do nové sezony jsme uskutečnili ve Zduchovické hale s Haydée. Ještě než si troufneme na oficiální závody, potrénovali jsme nervíky na 70 cm - 7.místo a 80 cm - 5.místo.


4.2.
Je to rok, co jsme začali pracovat v duchu starých drezurních mistrů a akademického jezdeckého umění. Přestože to není jediné, čemu bychom se přes celý rok věnovali, okouzlil nás celý koncept a pokroky, kterých lze postupně a jemně dosáhnout. Jediný nedostatek, který celý tento obor má, je v omezeném přístupu k informacím a tréninkům - alespoň v ČR. I proto jsem po dnešním semináři a po dohodě s Magdou, která je od počátku mým (a v ČR dosud jediným) průvodcem tímto světem, došla k závěru, že potenciálním zájemcům v prvopočátcích již budu schopna pomoci i já - viz. článek.


29.1.
Nezahálíme. S Montym jsme i přes letošní krutou zimu vyrazili na soustředění s Danielou, nechat si odborným okem zkontrolovat pokroky a odhalit nedostatky.NOVINKY 2016
NOVINKY 2015
NOVINKY 2014
NOVINKY 2013
NOVINKY 2012
NOVINKY 2011
NOVINKY 2010
NOVINKY 2009
NOVINKY 2008