NOVINKY 2010

22.12.


8.10.
Haydée na titulní straně+článek o nás a vytrvalosti můžete shlédnout v berounském týdeníku Sedmička (7.-14.10.)!


4.10.
To, že je Haydée ten největší přítel člověka a neuvěřitelně tvrdý srdeční kůň dokázala na Endurance Day Most v sobotu v mezinárodním závodě na 125km, který úspěšně dokončila na krásném druhém místě. Postarala se tak o to nejhezčí možné završení naší letošní sezony.


24.9.
Další vítězství jsme tento víkend vybojovaly se Sirhael na trase S (80km) ve Slavošově. Krásnější zakončení Sirčiné sezony jsme si nemohli přát.


6.9.
V polské Nowé Wsi Haydée přes menší zranění z přepravy vybojovala krásné druhé místo na prvních mezinárodních závodech CEI*j+yr.
Reportáž pro Equichannel.cz


24.8.
V otevřeném závodě st.S na 90km jsme se Sirhael ve slovenském Pezinku vybojovaly krásné 2.místo z devíti startujících.

16.8.
Tréninkový závod na 60km jsme ve Vilémově zvládly přesně podle nejlepších představ, tedy v naprosté pohodě a bez námahy rychlostí 14,5 km/h. Polské CEI závody v Nowé Wsi klepou na dveře..


4.8.
1.8. nás v Jeseníkách navštívila fotografka Lenka Daňková a prvně jsme koně nafotili zcela ve volnosti.


26.7.
Na mezinárodních závodech v Mikulově šla Sirhael poprvé soutěž st. S a jelikož jako jediná dokončila celých 98km ve zdraví, vysloužila si krásné 1.místo a zařadila se svou výkonností rovně po bok Haydée i Latenica.
Reportáž pro Equichannel.cz


21.7.
Dovoluji si Vás pozvat na seminář o vytrvalosti spojený s kurzem přirozené komunikace Šárky Němečkové, který se bude konat 21.8.2010 na Ranči Orel u Jeseníku.


7.7.
Tento víkend jsme s Haydée absolvovaly dosud nejtropičtější a teplotně nejtěžší závod-Mistrovství ČR juniorů a mladých jezdců. Jako tréninkový závod jsme trasu úspěšně absolvovaly průměrnou rychlostí necelých 12km/h a získaly tak šesté místo z jedenácti startujících.
Reportáž pro Equichannel.cz


25.6.
Ve dnech 17.-20.6. jsme se zúčastnili mezinárodních závodů ve slovenském Pezinku, kde Sirhael běžela testovací "Z" po léčbě mezikostního svalu. Úspěšně jsme závod dokončily a rychlost 14,6km/h postačila na 7.místo. Reportáž ZDE.

6.6.
Nejtěžší a dosud nekjrásnější závod v mém životě, další splněný sen se stal skutečností dne 5. června 2010, kdy jsme spolu s Haydée zdolaly náročnou Třebušínskou trať st. ST na 100 kilometrů a při potlesku projely cílem jako první.


23.5.
Zúčastnili jsme se semináře o endurance předneseném veterinářem Dr. El Alami Sidi Sefiane ze stáje v UAE (držitelé světového rekordu na 160km apod.), pořádaném v Zábřehu.

9.5.
Ani tento víkend se nelenilo, náš tým vyrazil tentokrát (již potřetí) na závody do Lázní Bělohradu. V soutěži st. S na 80km obhájila Haydée loňskou Latenicovu cenu kondice a umístila se na druhém místě!
Článek pro Equichannel.cz


2.5.
Horská část naší koňské rodiny, Sirhael, se po půlroční pauze a léčbě mezikostního svalu dovezla na Karlštejnsko, kde bude postupně shazovat nabraná kila a vracet se do kondice. Moc si přeji, aby se trpělivost, s níž Tom po celou zimu rehabilitoval vyplatila a noha už byla v pořádku.

19.4.
První letošní závody v naší republice se uskutečnily tento víkend v Kašovicích, kde jsme s Haydée úspěšně a v potřebném limitu absolvovaly soutěž st. S na 96km a druhý nejtěžší dostih sezony je tak za námi!


6.4.
Máme za sebou s Haydée díky Tomovi další tréninkovo-relaxační týden v Jeseníkách. V sobotu jsme se zúčastnili konference vytrvalosti.


5.4.
Byly vyhlášeny výsledky ACHPAK Endurance Cupu 2009, Haydée v sekci PROFI 13.místo, Sirhael 16.místo.

14.3.
Tento víkend jsme opět nezaháleli a zvětšili si obzory tentokrát v oblasti výživy a krmení koní. Na pražské ČZU jsme se zúčastnili zajímavého semináře pro odbornou veřejnost na právě toto téma.

14.2.
Pořad HorseTV "O koních bez koní" s mou účastí, MVDr. Kalovou a Kateřinou Kyselou o vytrvalosti lze shlédnout ZDE.

8.2.
Tolik sněhu u nás ještě nikdy nebylo. Je ho více než v Jeseníkách, je ho tolik, že zapadáme do závějí a jen málokde lze přidat do klusu. Je ho tolik, že se zdaleka nedojde tam kam se chtělo, že se nadřem o to více, kam dále máme namířeno. I tak však máme radost z prodlužujících se dnů, vracejících se ptáčků, i tak si užíváme toho třpytu a západů slunce, když se na večer vracíme domů, zpocené a natěšené na příští sezonu..

1.2.
Že nezahálíme- v zminí pauze jsme se vydali například do Krušných hor za Šárkou Němečkovou a do Doubravského hřebčína a po roce se opět zúčastnily halového drezurního tréninku pod vedením Filipa Minaříka.

NOVINKY 2009
NOVINKY 2008