NOVINKY 2011

20.12.


10.12.
Pro všechny zájemce z nejen vytrvalostního světa, kteří se chtějí dozvědět více o tréninku, průběhu závodů a některé z mých praktik je několika měsíční úsilí shrnuto v E-kurzu o endurance.


28.11.
I nejmenší člonové našeho klubu se sešli na soutěžním odpoledni, kde rozděleni do týmů předvedli perfektní výkony hned v několika disciplínách a především s jejich čtyřnohými kamarády.


8.11.
Definitivní konec naší letošní sezony jsme oslavili tento víkend velice příjemnou vyjížďkou se členy našeho klubu. Děkuji všem zúčastněným za perfektní den!


25.9.
Strávili jsme nádherný den před objektivem Anety Hnykové!


18.9.
Na letošním Endurance Day Most jsem měla tu čest jet soutěž stupně S na Falomě maj. Zdeňky Hradecké. Díky okolnostem jsme závod po 60km vzdaly a ze soutěže včas odstoupily. Perfektní výkon však předvedla nejmladší členka týmu Adélka, která na Šaronovi vybojovala zlato v soutěži na 2x2km!


28.8.
Perfektní výkony předvedli oba naši koně tento víkend v Německu. Haydée přivezla zlato v soutěži st. ST na 107km a Latenic stříbro v L 55km. Za vzornou reprezentaci vděčíme také všem sponzorům, kteří se podíleli na těchto výsledcích a radosti celého týmu- děkujeme!


20.8.
Tento víkend se konaly národní závody v nám známém Vilémově, tentokrát jsem měla tu čest vychutnat si zdejší 30 kilometrů dlouhou trať závodu Hobby ZM na měsíc obsednuté Tennessee. Kobylka se i v neznámém prostředí chovala profesionálně a ve svém prvním závodě vybojovala krásné 5. místo z 15 startujících! Nutno dodat, že o umístění rozhodoval vstup do veterinární kontroly, nikoliv rychlost.


14.8.
Po měsíčním bezproblémovém výcviku nás opustila obsednutá teplokrevná TENNESSEE majitelky Olgy Poláčkové. Doufám, že majitelce bude Tess dělat stejnou radost jako nám a těšíme se na další (nejlépe vytrvalostní) setkání s touto velice chytrou dámou!


24.7.
Tento víkend jsme se zúčastnili mezinárodních závodů konaných v Mikulově. Na národní trať dlouhou 60km se vydala po dlouhém léčení a rekonvalescenci Haydée za doprovodu Latenica. Oba koně závod dokončili na jedničky a rychlostí necelých 12km/h vybojovali 11. a 12.místo ze 17 startujících.


18.7.


11.7.
Z opět neúspěšných závodů v Borotíně (Anna+Latenic) prozatím bez reportáže. Po třech aktivních sezonách nalézáme i stinnou stránku tohoto sportu a jeho úrovně v České republice.


10.7.
Celkem dva červnové týdny a začátek července jsem strávila pracovně-vzdělávacím pobytem v sídle špičkových reiningových jezdců- na ranči Eifel Gold Baeck v belgickém Montenau. Mimo zážitku z "vyšší" westernové školy a poskytnutému vzdělání v oblasti reprodukce koní vč.embryotransferů mi bylo ctí pomoci také s obsedáním arabské Satiiah AQ, majitelky Kláry Zolákové.


6.6.
Letos počtvrté jsem měla možnost zúčastnit se závodů v Třebušíně. Na trať dlouhou 40km jsem se tentokrát vydala v sedle Falomy (maj.Zdeňky Hradecké) a ve zdraví a plné pohody jsme závod dokončily na 15. místě z 24 startujících.


29.5.
Dnes jsem se stala majitelkou A1/1 kobylky Aury, která za svých deset let života zažila něco, čeho se společnou cestou na základě důvěry zkusíme zbavit.

24.5.
Aktualizovaná sekce Sponzoři! Děkujeme firmě Walmark, která nás podpořila kvalitními výrobky kloubní výživy pro jezdce Proenzi a firmě ManMat!23.5.
Na závody do Slavošova se vydala jak Sirhael, tak Latenic. Prvně se nám letos nezadařilo, ale otázka je z jaké příčiny- okolnosti nejen veterinárních kontrol byly podivné.


20.5.
Kompletní vydané články do tiskovin naleznete ZDE a malou recenzi na podkovy EasyWalker i s fotkami opotřebení ZDE.

7.5.
Na nově pořádaných závodech v severočeské Hoštce jsme dnes sklidili snad veškeré ceny, co jsme mohli. Latenic v juniorské soutěži S na 80km vybojoval nádherné 2.místo, Cenu kondice a dokonce se nám po velkém úsilí podařilo vyhrát i zvláštní cenu závodů- perfektní bundu ladící do naší výbavy v hodnotě desítky tisíc korun!


2.5.
Tento víkend Sirhael úspěšně dokončila svůj první dvouhvězdový závod CEI**j+yr v délce 120km v Maďarsku- Bábolně rychlostí 14,7 km/h!


18.4.
Další závodní víkend jsme strávili v Kašovicích soutěží stupně Z, kterou si po roční pauze užil Latenic a vybojoval krásné 6.místo z 22 startujících!


11.4.
Letošní sezona pro nás začala tento víkend v Německu. Sirhael v Gartow úspěšně dokončila CEI*j+yr na 90km.


4.4.
Haydée pro rok 2010 vyhrála i ACHPAK Endurance Cup.


21.3.
Velice nás těší, že firma Global Mind podpoří po celou sezonu 2011 Latenica kvalitními podkovami Easy Walker! O těchto podkovách chystáme recenzi doplněnou o fotografie z průběhu opotřebovávání. Zájemci o bližší informace či případné vyzkoušení velikostí podkov jsou od letoška vítáni na každých závodech, kterých se Latenic zúčastní.


18.3.
Absolvovali jsme s Haydée a Sirhael čtyři relativně přínosné výcvikové dny u Šárky Němečkové. Již nikdy bychom však nechtěli zažít chování vůči koním i lidem podobné většině obyvatelů Farmy Hory.

1.2.
Od letoška o délku vpřed s Fitminem! Aktualizována sekce Sponzoring.


15.1.
Na vyhlášení Jezdce a Koně roku, které se konalo dnes v Mirošovicích, byla vyhlášena Haydée jako Vícekůň roku (v celosvětových žebříčcích pak krásné 85.místo ze 675 koní) a já, díky svým dvěma klisnám, jsem získala titul Jezdec roku. Nyní se těšíme na příští sezonu a nezbývá si přát, než aby byla pro Sirhael a Latenica alespoň zpoloviny úspěšná jako ta letošní, zatímco Haydée bude odpočívat.
KŮŇ A JEZDEC ROKU 2010
FEI VÝSLEDKY ČR 2010

11.1.
V prosincovém čísle časopisu Světa koní vyšel článek o Moderní výbavě na endurance a těšit se můžete již od února (27.1.) na seriál o výcviku mladých koní pro endurance, přerušený v dubnovém čísle souhrnným článkem o TOP koních vytrvalostní sezony 2010!


NOVINKY 2010
NOVINKY 2009
NOVINKY 2008